Blogi

Kuidas aidata ärevat koera?

27.04.2022

Kuidas aidata ärevat koera?

Minu soovitus nr üks, tõmba ise tuure maha. Mõtle oma käitumine läbi, oled sa ise alati tasakaalukas ja rahulik või sahmerdis nagu mina? Olen täheldanud, et rahulikel inimestel ongi sellised chill doggod. Ilmselgelt pole see kokkusattumus.

Teiseks. Anna lisaks füüsilisele ka rahustavat ajutööd. Alusta lihtsamatest: nuuskimismatid- pallid, sest nuuskimine on koerale loomuomane tegevus, mis neid ka väsitab. Peida maiused nuuskimismati või -palli sisse ja lase koeral need üles otsida. Nii koer ei saa maiuseid või krõbinaid liiga aplalt süüa ning samas ninatöö väsitab korralikult. Pehmet koeratoitu, püreed, pasteeti vms võid serveerida lakkumismatilt, lakkumine on jällegi koerale väga rahustava mõjuga. Kui veel paned lakkumismati toiduga ennem sügavkülma, siis jätkub tegevust veel kauemaks ja on soojal suvepäeval mõnus jahutus. Hea nipp on ka lakkumismatt anda koerale ette küünte lõikuse või kammimise ajal. Osad lakkumismatid on ka iminappadega, neid saad kasutada nt vannitoas koera pesemise ajal. Samuti aitavad erinevad toiduga täidetavad mänguasjad, jälle koer peab nuputama kuidas toit kätte saada.

Kui juba nuuskimismängud selged, siis võid tutvustada koerale mõttemänge. Neid on erineva raskusastmega, alusta ikka madalamast tasemest, sest liiga raske mäng võib koera hoopis närvi ajada. Esmakordselt puslet kasutades ole kindlasti juures ja suuna vajadusel koera. 

Õpeta koer ka jalutuskäikudel nuuskima, viska maiuseid maha, peida puukoore vahele jne. Peatuge vahepeal, istuge pingile. Premeeri ka seda kahte sekundit, kui ta on niisama. Ja hinga ise ka vahepeal. Naudi loodust, naudi elu koeraga. Ole hetkes.

Aga on olemas ka rahustavaid tooted , millest on ärevuse korral abi olnud. Samuti kiidetakse palju cbd õlisi. Looduslikud tooted vajavad mõjumiseks aega ning muutused ei teki üleöö aga kindlasti toetavad koera ning aitavad kehal stressiga paremini toime tulla. 

Loodan, et leidsid siit postitusest endale mõtteainet ja julgustust. Elu äreva koeraga pole just lihtne aga õpetab meie enda kohta väga palju. Edu ja kordaminekuid!

  

Minust, Jackist ja Koerapoest.

24.04.2022

Vahepeal mõtlen, et peaksin ka midagi tarka ütlema, mingit kogemust jagama. Siis jälle mõtlen, et ahh mida mina ka tean? Siin palju targemaid ning ilmselt tegelt kõik koerainimesed juba ise ka teavad.. Pointless on korrutada, seda mida kõik teavad. Ning üleüldse, mis tarkust on mul jagada, kui mul endal on ärev, mitte kõige kuulekam koer, kellega ma isegi alati hakkama ei saa? Esimene selline "päris oma" koer, et pole nagu kogemustki.. Ja koer, kelle kasvatamisel olen ilmselt KÕIK vead ära teinud, mida üldse saab teha..?

 Siis jälle mõtlen, et ma ei saa olla ju ainus? Kes sai suht üleöö koeraomanikuks, kes mitte midagi tegelikult ei tea. Ise muidugi arvasin, et midagi ehk ikka tean. Lapsena ju oli meil koer. Aga siis oli koerakasvatus midagi muud. Maal elades see koer oligi kuskil õues omaette, paar korda päevas sai midagi suvalist süüa, vahel jalutati.. võib-olla teadis paari käsklust ka. Tihti oli lagi "anna käppa" ja kõik.

 Igatahes tahtsin siis oma koeraga olla parem ja kasvatada ikka kuulekas koer. Laenutasin isegi ruttu raamatukogust paar raamatut. Muidugi ikka sellised, mis pakatasid mingist karjateooriast. Siis läksime kooli. Klassikaline kuulekuskoolitus. Jälle, mina usin õpilane uskusin kõike ja tegin nagu peab. Omal käel ei hakanud midagi improviseerima, sest küll koolitaja teab paremini. Kutsikakool sai läbi ja läksime ka teise astmesse. Teismelisele koerale aga poov kett kaela ja kuulab jälle. Pole probleemi. Ütleme nii, et mul endal oli raske aga uskusin, et pean end maksma panema, ikka selleks et mul tulevikus oleks hea koer.  Tõsi poov rihm andis tulemuse aga lisaks kadus ka kontakt minu ja koera vahel. Võtsin siis keti kaelast, hakkasime rohkem koos lõbutsema ning uurisin rohkem positiivsete treeningmeetodite kohta. Mida rohkem uurisin, seda valusam oli tehtud tegude pärast. Ilmselt päris kõike heastada ma ei saa iial.

 Mu koer on ärev. Ma ei tea, kas see on lihtsalt nö kaasasündinud omadus, sünnikodust, varjupaigast või minust tingitud? Või kõik kokku. Tunnistan, et olen ise väga kärsitu inimene ja ilmselt see teeb vaid asja hullemaks. Paras kombo ikka küll. Aga ilmselt oleme teineteise elus põhjusega. Õpime koos. 

 Ma arvan, et sellise klassikalise hea koera omanikuna poleks ma võib-olla uurinud nii palju koera mõttetöö arendamise kohta,  positiivsete treeningmeetodite kohta ja ilmselt poleks ka Koerapoodi.

 Natuke ka Koerapoest. Siia valin tooteid, millesse ise usun. Tooted, mis rikastavad koera elu. Toidud-maiused, mis on tervislikumad. Et te saaks valida vaid hea ja väga hea vahel. Te ei leia siit kunagi ogarihmasi ega muid kiireid lahendusi. Ei kanget keemiat, ei kräpp toitu. 

Sest saab teisiti, saab paremini. Loodusel on jõud ja vägi. Headusel on suurem mõju.

Sest koerad on võrratud.