Koer ja ilutulestik

17.12.2023
Koer ja ilutulestik

Kui su koer on kartlik ilutulestiku suhtes või on teil ees alles esimene aastavahetus koos siis panen kirja mõned mõtted, kuidas aastavahetus teile mõlemale võimalikult hästi mööduks.

*Esiteks taga koerale kodus turvaline koht, kus maksimaalselt vaikne ja võimalik akende ette rulood või paksud kardinad tõmmata. 
*Päeval tee juba varakult koeraga üks pikem jalutuskäik, sest me kõik teame mida lähemale saabub südaöö seda hullemaks paugutamine läheb.
*Ning kui su koer on hirmul ja otsib sinult tuge ja lähedust siis loomulikult paku seda talle.  Ole ta kõrval, paita teda ja räägi rahulikul häälel. 

Rahustavad tegevused, igasugune toidu otsimine:
*Nuuskimismatid, nuuskimispallid

*Toiduga täidetavad mänguasjad (pane juba varakult toiduga sügavkülma siis on tegevust kauemaks)
*Lakkumismatt
*Kauakestvad närimismaiused- veise peanahk, Himaalaja juustupulk, veisekõrvad jne.

Kui koer kardab väga siis on igati okei kasutada rahustavaid tooteid. Koerapoes on kõik sellised tooted looduslikud ja mitmed ka oma koera peal järgi proovitud. Ning meie lemmik on cbd õli.

Rahustavad tooted jagunevad omakorda nii seespidiseks kasutamiseks kui välispidised spreid, mida nt lasta koera pessa või kergelt tema karvale. Osasi looduslikke tooteid on soovitatav kasutama hakata juba mõned päevad varem, et tulemus oleks maksimaalselt hea. Samuti võid kombineerida nii toidulisandi kui mõne välispidiselt kasutatava sprei. Katseta ja vaata, mis on sinu koerale parem lahendus.

Ja kui soovid minuga sel teemal konsulteerida siis kirjuta Koerapoe vestlusaknasse , Instagrami DM-i või info@koerapood.ee

Lisaks panen veelkord südamele:
*Kas su koer on kiibitud ja kiibi andmed lemmikloomaregistris? Palun kontrolli: www.llr.ee  (sisselogimiseks vajalik ID-kaart ja lugeja) 
*
 Lisaks kinnita koera kaelarihma/trakside külge oma kontaktnumbriga ripats, lase number tikkida kaelarihmale vms.
*Eelista trakse kaelarihmale, sest kui koer on paanikas siis kaelarihma on väga kerge üle pea tõmmata. Või kasuta trakse ja kaelarihma koos neid ühendava turvarihmaga.
*Koerte GPS on hea valik, kui see juba olemas siis kontrolli, et aku oleks laetud.
*Kui sul on õues elav koer siis mõtle, ehk on võimalik koer südaööseks tuppa võtta? 
*Palun ära mine koeraga koos ilutulestikku vaatama.

Ilusat ja turvalist aastavahetust,
Astra ja Jack