Kuidas aidata ärevat koera?

27.04.2022

Kuidas aidata ärevat koera?

Minu soovitus nr üks, tõmba ise tuure maha. Mõtle oma käitumine läbi, oled sa ise alati tasakaalukas ja rahulik või sahmerdis nagu mina? Olen täheldanud, et rahulikel inimestel ongi sellised chill doggod. Ilmselgelt pole see kokkusattumus.

Teiseks. Anna lisaks füüsilisele ka rahustavat ajutööd. Alusta lihtsamatest: nuuskimismatid- pallid, sest nuuskimine on koerale loomuomane tegevus, mis neid ka väsitab. Peida maiused nuuskimismati või -palli sisse ja lase koeral need üles otsida. Nii koer ei saa maiuseid või krõbinaid liiga aplalt süüa ning samas ninatöö väsitab korralikult. Pehmet koeratoitu, püreed, pasteeti vms võid serveerida lakkumismatilt, lakkumine on jällegi koerale väga rahustava mõjuga. Kui veel paned lakkumismati toiduga ennem sügavkülma, siis jätkub tegevust veel kauemaks ja on soojal suvepäeval mõnus jahutus. Hea nipp on ka lakkumismatt anda koerale ette küünte lõikuse või kammimise ajal. Osad lakkumismatid on ka iminappadega, neid saad kasutada nt vannitoas koera pesemise ajal. Samuti aitavad erinevad toiduga täidetavad mänguasjad, jälle koer peab nuputama kuidas toit kätte saada.

Kui juba nuuskimismängud selged, siis võid tutvustada koerale mõttemänge. Neid on erineva raskusastmega, alusta ikka madalamast tasemest, sest liiga raske mäng võib koera hoopis närvi ajada. Esmakordselt puslet kasutades ole kindlasti juures ja suuna vajadusel koera. 

Õpeta koer ka jalutuskäikudel nuuskima, viska maiuseid maha, peida puukoore vahele jne. Peatuge vahepeal, istuge pingile. Premeeri ka seda kahte sekundit, kui ta on niisama. Ja hinga ise ka vahepeal. Naudi loodust, naudi elu koeraga. Ole hetkes.

Aga on olemas ka rahustavaid tooted , millest on ärevuse korral abi olnud. Samuti kiidetakse palju cbd õlisi. Looduslikud tooted vajavad mõjumiseks aega ning muutused ei teki üleöö aga kindlasti toetavad koera ning aitavad kehal stressiga paremini toime tulla. 

Loodan, et leidsid siit postitusest endale mõtteainet ja julgustust. Elu äreva koeraga pole just lihtne aga õpetab meie enda kohta väga palju. Edu ja kordaminekuid!